Vážení zákazníci a obchodní partneři,

představuji vám společnost HYUNDAI RÁJ.cz, která se již od roku 1998 zabývá prodejem a poprodejním servisem ojetých a zánovních vozů značky HYUNDAI a od roku 2010 také značky KIA.

Tuto firmu jsem zakládal s jasnou vizí – vylepšit všeobecné povědomí o značce Hyundai, postarat se o její zákazníky s ohledem na prodej jejich vozů a zároveň nedělat „klasický autobazar“. Ale popořádku…

V roce 1998 jsem ukončil své působení ve společnosti MOTOKOV, a.s. divize Hyundai, kde jsem v rámci své pozice spolupracoval s autorizovanými dealery této korejské značky. V té době neměla mezi lidmi příliš dobrou pověst. Nevalné mínění jsem o ní původně měl i já. Jenže brzy jsem si ověřil, že povědomí a reálná zkušenost jsou dvě naprosto odlišné věci. Jako naprostá většina podobně smýšlejících jsem si počáteční despekt vybudoval jen na základě „řečí“, nikoliv prověřených poznatků.

Využil jsem možnosti všechny modely Hyundai vyzkoušet, komunikovat s autorizovanými dealery, jejich klienty i technickým oddělením firmy. Na základě těchto informací mi došlo, že zákazníci, kteří si nějaký vůz Hyundai koupili, s ním jsou tak spokojení, že si chtějí pořídit další auto stejné značky.

V tu dobu však autobazary o ojeté „hyundaie“ neměly zájem a autorizovaní dealeři se prodejem starších aut nezabývaly. Dobře jsem vnímal problém, do něhož se dostávali spokojení zákazníci značky Hyundai, kteří si chtěli koupit nový vůz, ale neměli pohodlné řešení, jak stávající auto prodat. Navíc se říkalo, že korejské vozy výrazně ztrácí na hodnotě. Ani to nebyla pravda – alespoň v porovnání s mnohými auty s vyšší pořizovací hodnotou. Hyundai totiž už tehdy dávala záruku 3 roky, případně najetých 100 000 kilometrů, což pomáhalo zánovním vozům držet hodnotu.

Po odchodu z Motokovu jsem řešil, co budu dělat dál. Měl jsem na výběr mezi hledáním zaměstnání u jiné značky, nebo využitím „díry na trhu“. Pustil jsem se tedy do zajišťování odkupu, případně zprostředkování prodeje aut Hyundai. Řešil jsem hlavně celkovou strategii, protože mým cílem bylo prodávat ojetá auta na úrovni prodeje nových vozů.

Hlavní podstatou byla specializace na značku. Jedině tak je možné zákazníkům poskytnout odborné informace získané na základě znalostí a zkušeností. Dále pak prodávat auta zakoupená v ČR. Díky tomu je známa kompletní servisní historie, kterou lze ověřit. Dnes máme na tzv. black-listu i některé modely značky Hyundai a Kia, protože víme, že v určitých letech se u některých modelů objevovaly závady. Tyto modely v naší nabídce nenajdete.

Specializací na jednu značku (Kia patří do skupiny Hyundai) jsme vytvořili jakousi „chůvu“ značky Hyundai – zajišťujeme zákazníkům při koupi vozidla nejenom jeho následný prodej, ale i servisní zázemí po dobu užívání vozu včetně dodávky náhradních dílů. Ke všem námi prodávaným vozidlům jsou poskytnuty veškeré dostupné informace z jejich historie, které jsou z větší části doloženy servisní knížkou nebo kompletním chorobopisem, tzn. položkovou servisní historií. Zároveň u každého vozu měříme sílu laku a porovnáváme se záznamy z pojišťoven v rámci pojistných událostí. Díky výše uvedenému se nám daří námi prodávané vozy po této stránce maximálně prověřit a tyto informace poskytnout kupujícímu.

Fakt, že nastavená strategie byla správná, potvrzuje celkový prodej – ten činí od data vzniku firmy do konce roku 2021 přes 4 100 prodaných vozů.

Hlavní naší činností je realizace tzv. protiúčtových vozů v rámci autorizované sítě HYUNDAI. Výhodou je, že tyto vozy pocházejí z 99 % ze sítě autorizovaných dealerů, tzn. mají jasný původ, doložený kilometrový průběh a servisní historii. Většinou tyto vozy známe od doby, kdy jsme se podíleli na jejich prodeji, když byly nové. Často jde o již několikátou generaci obnoveného vozového parku věrných zákazníků. Máme tak možnost uspokojit požadavky našich zákazníků/poptávajících i mimo naši aktuální nabídku. 

Jediným naším cílem je spokojenost zákazníků a podpora prodeje nových vozů značky Hyundai a Kia.

Věřím, že námi poskytované služby budeme i nadále zdokonalovat k vaší spokojenosti.

Uvítám jakýkoliv poznatek, radu i kritiku, kterou mi pošlete. Budu se jimi osobně zabývat a budu rád, když mi je sdělíte na osobní e-mail trezek@hyundairaj.cz. Stejně tak mě potěší pozitivní reakce, které mi potvrdí, že jdeme správnou cestou a že se naše dlouhodobé úsilí o poskytování kvalitních služeb a pomoci vyplácí. Zároveň vám, pokud budete mít zájem, nabízím svou osobní účast při prodeji vozu. Stačí mi napsat e-mail nebo požádat někoho z mých kolegů. Pokud to bude v mých časových kapacitách, rád se vám budu osobně věnovat. 

 

Tomáš Rezek – majitel firmy

 

 

Firemní identita:

 

Proč RÁJVyjadřuje hlavní výhody naší činnosti a zároveň příjemný pocit z prodeje nebo nákupu vozu pomocí našich služeb.

 

Rychlost – rychle reagujeme, rychle prodáme, rychle vyplatíme peníze, rychle převedeme…

a

Jistota – auta i prodávající kompletně prověřujeme, měříme lak, lustrujeme v databázi pojišťoven atd. Zkrátka u nás máte jistotu!

 

Logo: symbol jablka s listem jako ráje a dělící přerušovaná čára jako zlatá střední cesta.